Produkte > LEMO > FGJ.1B.302.CYMD52Z
FGJ.1B.302.CYMD52Z
FGJ.1B.302.CYMD52Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors LBP KeyJ 2C CHR 5.2mm D BR
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.1B.302.CYMD52Z LEMO
Description: LBP KEYJ 2C CHR 5.2MM D BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: J, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGJ.1B.302.CYMD52Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGJ.1B.302.CYMD52Z Hersteller : LEMO Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf Description: LBP KEYJ 2C CHR 5.2MM D BR
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)