Produkte > LEMO > FGJ.1B.302.CYMD62
FGJ.1B.302.CYMD62 LEMO
FGJ_1B_302_CYMD62-1938978.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors PLUG (CdJ) 2CTS
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.1B.302.CYMD62 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: J, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGJ.1B.302.CYMD62
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGJ.1B.302.CYMD62 Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Description: CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)