Produkte > LEMO > FGJ.1B.304.CLLD62
FGJ.1B.304.CLLD62
FGJ.1B.304.CLLD62 LEMO
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG FEMALE W. CABLE COLLET
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.1B.304.CLLD62 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: J, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGJ.1B.304.CLLD62
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGJ.1B.304.CLLD62 Hersteller : LEMO Description: CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: J
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)