Produkte > LEMO > FGJ.2B.302.CLLD92
FGJ.2B.302.CLLD92 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: J
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.2B.302.CLLD92 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: J, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.