Produkte > LEMO > FGJ.2B.303.CLLD72
FGJ.2B.303.CLLD72 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Insert, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 17A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: J
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.2B.303.CLLD72 LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Insert, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 17A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: J, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGJ.2B.303.CLLD72
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGJ.2B.303.CLLD72 Hersteller : LEMO FGJ_2B_303_CLLD72-1938960.pdf Circular Push Pull Connectors LBP KeyJ 3C CHR 7.2mm D