Produkte > LEMO > FGJ.2B.303.CYMD99
FGJ.2B.303.CYMD99 LEMO
FGJ.2B.303.CYMD99.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 3POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 17A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: J
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.2B.303.CYMD99 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 3POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 17A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: J, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGJ.2B.303.CYMD99
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGJ.2B.303.CYMD99 FGJ.2B.303.CYMD99 Hersteller : LEMO FGJ_2B_303_CYMD99-1939009.pdf Circular Push Pull Connectors LBP KeyJ 3C CHR 9.9mm D