Produkte > LEMO > FGJ.2B.304.CYMD82Z
FGJ.2B.304.CYMD82Z
FGJ.2B.304.CYMD82Z LEMO
FGJ_2B_304_CYMD82Z-1939011.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors PLUG (CdJ) 4CTS
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.2B.304.CYMD82Z LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: J, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGJ.2B.304.CYMD82Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGJ.2B.304.CYMD82Z Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Description: CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: J
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)