Produkte > LEMO > FGJ.4B.320.CYMD15
FGJ.4B.320.CYMD15 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 20
Orientation: J
Shell Size - Insert: 320
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.535" ~ 0.591" (13.60mm ~ 15.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGJ.4B.320.CYMD15 LEMO
Description: Circular Metal, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 20, Orientation: J, Shell Size - Insert: 320, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.535" ~ 0.591" (13.60mm ~ 15.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.