Produkte > LEMO > FGK.2B.314.CYMD72
FGK.2B.314.CYMD72
FGK.2B.314.CYMD72 LEMO
FGK_2B_314_CYMD72-1939106.pdf
Hersteller: LEMO
Standard Circular Connector
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGK.2B.314.CYMD72 LEMO
Description: Circular Metal, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: K, Shell Size - Insert: 314, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGK.2B.314.CYMD72 Hersteller : LEMO PdfFile_213520.pdf Description: Circular Metal
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 14
Orientation: K
Shell Size - Insert: 314
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)