Produkte > LEMO > FGL.2K.318.SYMC75Z
FGL.2K.318.SYMC75Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LKP KEYL 18C SS 7.5MM C BR
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 18
Orientation: L
Shell Size - Insert: 318
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Stainless Steel
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGL.2K.318.SYMC75Z LEMO
Description: LKP KEYL 18C SS 7.5MM C BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 18, Orientation: L, Shell Size - Insert: 318, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Stainless Steel, Primary Material: Metal.