Produkte > LEMO > FHG.0B.302.YLAD52
FHG.0B.302.YLAD52 LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LB90 KEYG 2C CHR 5.2MM D
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FHG.0B.302.YLAD52 LEMO
Description: LB90 KEYG 2C CHR 5.2MM D, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.