Produkte > LEMO > FHG.1B.308.CYCD42
FHG.1B.308.CYCD42
FHG.1B.308.CYCD42 LEMO
PartSearch?app=&mat=&ref=FHG.1B.308.CYCD42&lang=en
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors ELBOW PLUG
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FHG.1B.308.CYCD42 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: G, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FHG.1B.308.CYCD42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FHG.1B.308.CYCD42 Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Description: CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: G
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)