Produkte > LEMO > FHG.1K.308.CYCK85
FHG.1K.308.CYCK85
FHG.1K.308.CYCK85 LEMO
FHG_1K_308_CYCK85Z-1953891.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors ELBOW PLUG 22-26 AWG
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FHG.1K.308.CYCK85 LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: G, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FHG.1K.308.CYCK85
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FHG.1K.308.CYCK85 Hersteller : LEMO Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: G
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)