Produkte > LEMO > FHG.3B.314.CYCD92
FHG.3B.314.CYCD92 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 9A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 14
Orientation: G
Shell Size - Insert: 314
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FHG.3B.314.CYCD92 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: G, Shell Size - Insert: 314, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.