Produkte > LEMO > FHJ.2B.310.CLLD72
FHJ.2B.310.CLLD72 LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LM90 KEYJ 10C CHR 7.2MM D
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: J
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FHJ.2B.310.CLLD72 LEMO
Description: LM90 KEYJ 10C CHR 7.2MM D, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: J, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FHJ.2B.310.CLLD72
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FHJ.2B.310.CLLD72 Hersteller : LEMO Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf Circular Push Pull Connectors LM90 KeyJ 10C CHR 7.2mm D