Produkte > LEMO > FHL.1K.308.CYMC45Z
FHL.1K.308.CYMC45Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 8POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: L
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FHL.1K.308.CYMC45Z LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 8POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: L, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.