Produkte > LEMO > FLA.5S.344.CLAC14
FLA.5S.344.CLAC14 LEMO
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 44
Orientation: A
Shell Size - Insert: 344
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.516" ~ 0.551" (13.10mm ~ 14.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FLA.5S.344.CLAC14 LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 44, Orientation: A, Shell Size - Insert: 344, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.516" ~ 0.551" (13.10mm ~ 14.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.