Produkte > LEMO > FLA.6S.336.CNAC30
FLA.6S.336.CNAC30 LEMO
PHG.2B.306.CLLD62Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 36P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 36
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 336
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 1.146" ~ 1.181" (29.10mm ~ 30.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-2
Produktbewertung abgeben
Technische Details FLA.6S.336.CNAC30 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 36P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 36, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 336, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 1.146" ~ 1.181" (29.10mm ~ 30.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-2, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.