Produkte > CYNERGY3 > FLPVA50B175
FLPVA50B175
FLPVA50B175 Cynergy3
cynergy3_flpv_v2-2297844.pdf
Hersteller: Cynergy3
Liquid Level Sensors Single Float Switch Two Level Stainless Steel, ATEX, 50mm-175mm
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FLPVA50B175 Cynergy3
Description: SINGLE FLOAT SWITCH TWO LEVEL ST, Packaging: Bulk, Output Type: Switch (Single Float), Voltage Rating: 120VDC, 200VAC, Mounting Type: Male 1/4" (6.35mm) BSP, Type: Liquid, Operating Temperature: -20°C ~ 79°C, Output Configuration: SPST-NC, Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8, Switch Actuation Level: 1.969" ~ 6.89" (50mm ~ 175mm), Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel, Part Status: Active, Current: 400 mA.
Weitere Produktangebote FLPVA50B175
Packaging: Bulk
Output Type: Switch (Single Float)
Voltage Rating: 120VDC, 200VAC
Mounting Type: Male 1/4" (6.35mm) BSP
Type: Liquid
Operating Temperature: -20°C ~ 79°C
Output Configuration: SPST-NC
Minimum Liquid Specific Gravity: 0.8
Switch Actuation Level: 1.969" ~ 6.89" (50mm ~ 175mm)
Material - Housing & Prism: 316 Stainless Steel
Part Status: Active
Current: 400 mA