Produkte > YAGEO > FMP100FBE52-2K49
FMP100FBE52-2K49
FMP100FBE52-2K49 YAGEO
yageo-fmp_datasheet.pdf
Hersteller: YAGEO
Metal Film Resistors - Through Hole
auf Bestellung 9992 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FMP100FBE52-2K49 YAGEO
Description: RES 2.49K OHM 1% 1W AXIAL, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±1%, Features: Flame Proof, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Resistance: 2.49 kOhms.
Weitere Produktangebote FMP100FBE52-2K49
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FMP100FBE52-2K49 FMP100FBE52-2K49 Hersteller : YAGEO yageo-fmp_datasheet.pdf Description: RES 2.49K OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Flame Proof, Safety
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Resistance: 2.49 kOhms