Produkte > LEMO > FMW.5M.114.XLCT
FMW.5M.114.XLCT
FMW.5M.114.XLCT LEMO
FMW.5M.114.XLCT.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 114POS GOLD CRIMP
Features: Coupling Nut
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Gray
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 114
Orientation: W
Shell Size - Insert: 114
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 1.122" (28.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FMW.5M.114.XLCT LEMO
Description: CONN PLUG MALE 114POS GOLD CRIMP, Features: Coupling Nut, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Gray, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 114, Orientation: W, Shell Size - Insert: 114, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 1.122" (28.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.