FP0910V3-R150-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FLAT PAC POWER INDUCTOR SMT 2P
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 420mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 68A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 44 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP0910V3-R150-R Eaton - Electronics Division
Description: FLAT PAC POWER INDUCTOR SMT 2P, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 420mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 68A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Inductance: 150 nH, Current Rating (Amps): 44 A.