Produkte > COILTRONICS / EATON > FP1005R1-R22-R
FP1005R1-R22-R
FP1005R1-R22-R Coiltronics / Eaton
eaton-fp1005r-high-current-power-inductors-data-sh-1608715.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 220nH 33A Flat-Pac FP1005
auf Bestellung 328 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1005R1-R22-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 220NH 53A 0.39MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.39mOhm, Current - Saturation (Isat): 33A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.195" (4.95mm), Inductance: 220 nH, Current Rating (Amps): 53 A.
Weitere Produktangebote FP1005R1-R22-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1005R1-R22-R FP1005R1-R22-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1005r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 220NH 53A 0.39MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.39mOhm
Current - Saturation (Isat): 33A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.195" (4.95mm)
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 53 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.39mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 53 A