FP1005R2-R22-R
FP1005R2-R22-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1005r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 50A 0.47MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.47mOhm
Current - Saturation (Isat): 33A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.195" (4.95mm)
Part Status: Active
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 50 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1005R2-R22-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 50A 0.47MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.47mOhm, Current - Saturation (Isat): 33A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.195" (4.95mm), Part Status: Active, Inductance: 220 nH, Current Rating (Amps): 50 A.
Weitere Produktangebote FP1005R2-R22-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1005R2-R22-R FP1005R2-R22-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4337_FP1005-335861.pdf Fixed Inductors 220nH 33A Flat-Pac FP1005
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Inductor: wire; SMD; 220nH; Ioper: 50A; 10.2x7x4.95mm; Isat: 26A
Mounting: SMD
Body dimensions: 10.2x7x4.95mm
Operating temperature: -40...125°C
Operating current: 50A
Type of inductor: wire
Inductance: 0.22µH
Coil resistance: 470µΩ
Saturation current: 26A