FP1005R3-R08-R
FP1005R3-R08-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1005r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 85NH 45A 0.55 MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.55mOhm
Current - Saturation (Isat): 90A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.195" (4.95mm)
Inductance: 85 nH
Current Rating (Amps): 45 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1005R3-R08-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 85NH 45A 0.55 MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.55mOhm, Current - Saturation (Isat): 90A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.195" (4.95mm), Inductance: 85 nH, Current Rating (Amps): 45 A.
Weitere Produktangebote FP1005R3-R08-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1005R3-R08-R FP1005R3-R08-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4337_FP1005-335861.pdf Fixed Inductors 85nH 90A Flat-Pac FP1005