Produkte > EATON ELECTRONICS > FP1006R2-R16-R
FP1006R2-R16-R
FP1006R2-R16-R Eaton Electronics
eaton_fp1006_high_current_power_inductors_data_she-1608628.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 160nH 55A Flat-Pac FP1006
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1006R2-R16-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 160NH 45A 0.36MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.36mOhm, Current - Saturation (Isat): 55A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Inductance: 160 nH, Current Rating (Amps): 45 A.
Weitere Produktangebote FP1006R2-R16-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1006R2-R16-R FP1006R2-R16-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp1006-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 160NH 45A 0.36MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.36mOhm
Current - Saturation (Isat): 55A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 160 nH
Current Rating (Amps): 45 A
Produkt ist nicht verfügbar
FP1006R2-R16-R FP1006R2-R16-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4338_FP1006-335862.pdf Fixed Inductors 160nH 55A Flat-Pac FP1006