FP1010R1-R330-R
FP1010R1-R330-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1010r-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 50A 0.185MOHM SM
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.185mOhm
Current - Saturation (Isat): 23A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 50 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1010R1-R330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 50A 0.185MOHM SM, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.185mOhm, Current - Saturation (Isat): 23A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Inductance: 330 nH, Current Rating (Amps): 50 A.
Weitere Produktangebote FP1010R1-R330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP1010R1-R330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_corporation_eton-s-a0007266336-1-1748958.pdf Power Inductors - SMD IND Flat Pac, 330nH, 35A,2 PADS, SMT