FP1012V3-R090-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp1012v-high-current-power-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND FP1012V3-R090-R FLAT-PAC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 138mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 150A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Inductance: 90 nH
Current Rating (Amps): 84 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP1012V3-R090-R Eaton - Electronics Division
Description: IND FP1012V3-R090-R FLAT-PAC, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 138mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 150A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Inductance: 90 nH, Current Rating (Amps): 84 A.