Produkte > LEMO > FPA.1K.304.CYCC65Z
FPA.1K.304.CYCC65Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LKP KEYA 4C CHR 6.5MM C BR
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPA.1K.304.CYCC65Z LEMO
Description: LKP KEYA 4C CHR 6.5MM C BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: A, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.