Produkte > LEMO > FPB.0B.305.CLAD52Z
FPB.0B.305.CLAD52Z LEMO
FPB.0B.305.CLAD52Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: B
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPB.0B.305.CLAD52Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: B, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.