Produkte > LEMO > FPG.0B.309.CLAD52
FPG.0B.309.CLAD52
FPG.0B.309.CLAD52 LEMO
FPG_0B_309_CLAD52-1940774.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors PLUG 90deg(CdG)9 CTS
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPG.0B.309.CLAD52 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 9POS SOLDER CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 9, Orientation: G, Shell Size - Insert: 309, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FPG.0B.309.CLAD52 FPG.0B.309.CLAD52 Hersteller : LEMO FPG.0B.309.CLAD52.pdf Description: CONN PLUG MALE 9POS SOLDER CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 9
Orientation: G
Shell Size - Insert: 309
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm)