Produkte > LEMO > FPG.0K.302.CLAC45Z
FPG.0K.302.CLAC45Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPG.0K.302.CLAC45Z LEMO
Description: Circular Metal, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.