Produkte > NKK SWITCHES > FR01AC10PB-W
FR01AC10PB-W NKK Switches
FR01-2.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Panel Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 1.104" (28.05mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Contact Material: Copper Alloy
Number of Positions: 10
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01AC10PB-W NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Panel Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 1.104" (28.05mm), Actuator Level: Raised, Washable: Yes, Contact Material: Copper Alloy, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote FR01AC10PB-W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01AC10PB-W FR01AC10PB-W Hersteller : NKK Switches FR01-1663281.pdf Coded Rotary Switches 10 POS COMP CODE MTL SHFT BRKT PC WSHABLE