Produkte > NKK SWITCHES > FR01AR16HB-06XL-W-S
FR01AR16HB-06XL-W-S
FR01AR16HB-06XL-W-S NKK Switches
FR01-2.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 0.1A 5V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Panel Mount, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: Hexadecimal
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.433" (11.00mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 16
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01AR16HB-06XL-W-S NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 0.1A 5V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Panel Mount, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: Hexadecimal, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.433" (11.00mm), Actuator Level: Raised, Washable: Yes, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 16.
Weitere Produktangebote FR01AR16HB-06XL-W-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01AR16HB-06XL-W-S FR01AR16HB-06XL-W-S Hersteller : NKK Switches FR01-1663281.pdf Coded Rotary Switches 16 POS REAL CODE MTL SHFT RA .2 SPC WSHBL