Produkte > NKK SWITCHES > FR01FC10H-06XL
FR01FC10H-06XL
FR01FC10H-06XL NKK Switches
FR01-2.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 100MA 5V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01FC10H-06XL NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 100MA 5V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote FR01FC10H-06XL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01FC10H-06XL FR01FC10H-06XL Hersteller : NKK Switches FR01-1663281.pdf Coded Rotary Switches 10 POS COMP CODE FLUSH RA PC .2 SPAC