Produkte > NKK SWITCHES > FR01KC10H-S
FR01KC10H-S
FR01KC10H-S NKK Switches
FR01-1663281.pdf
Hersteller: NKK Switches
Coded Rotary Switches 10MM DECI 10P SHAFT COMPLEMENT CODED R/A
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01KC10H-S NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 100MA 5V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 0.394" (10.00mm), Actuator Level: Raised, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Number of Positions: 10.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01KC10H-S FR01KC10H-S Hersteller : NKK Switches FR01-2.pdf Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 100MA 5V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 0.394" (10.00mm)