FRN-R-20ID Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1019-frn-r-1-10-60a.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 250VAC/125VDC
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.560" Dia x 2.000" L (14.22mm x 50.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: RK5
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 20kA DC
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 125 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FRN-R-20ID Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 250VAC/125VDC, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.560" Dia x 2.000" L (14.22mm x 50.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: RK5, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 20kA DC, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 125 VDC.
Weitere Produktangebote FRN-R-20ID
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FRN-R-20ID Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_1019_FRN_R_1_10_60A-597472.pdf Industrial & Electrical Fuses FUSETRON DUAL-ELEM CLASS RK5 INDICATI