Produkte > BUSSMANN / EATON > FRS-R-25ID
FRS-R-25ID
FRS-R-25ID Bussmann / Eaton
COOIS09882_1-2519298.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Industrial & Electrical Fuses FUSETRON DUAL-ELEM CLASS RK5 INDICATI
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FRS-R-25ID Bussmann / Eaton
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.810" Dia x 3.00" L (20.57mm x 76.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: RK5, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 20kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote FRS-R-25ID
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FRS-R-25ID Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-ele-ds-1017-frs-r-1-10-60a.pdf Description: FUSE CARTRIDGE 25A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.810" Dia x 3.00" L (20.57mm x 76.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: RK5
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 20kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC