FRS-R-35ID Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1017-frs-r-1-10-60a.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 35A 600VAC/250VDC
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 1.060" Dia x 5.50" L (26.92mm x 139.70mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 35A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: RK5
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 20kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FRS-R-35ID Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 35A 600VAC/250VDC, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 1.060" Dia x 5.50" L (26.92mm x 139.70mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 35A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: RK5, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 20kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.