Produkte > SCHMALZ > FSG-12-SI-55-M5-AG
FSG-12-SI-55-M5-AG
FSG-12-SI-55-M5-AG SCHMALZ
SMZ.10.01.06.00566.PDF
Hersteller: SCHMALZ
Category: Vacuum Products
Description: Suction cup; 12mm; M5-AG; Shore hardness: 55; 0.6cm3; FSG
Mounting: M5-AG
Suction cup material: silicone Si
Type of pneumatic accessories: suction cup
Cable external diameter: 2mm
Curve radius (min) (convex): 12.5mm
Size: 12mm
Volume: 0.6cm3
Suction force @-600mbar: 1.18N
Pull-off force: 3.5N
Number of folds: 2.5
Shore hardness: 55
Manufacturer series: FSG
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSG-12-SI-55-M5-AG SCHMALZ
Category: Vacuum Products, Description: Suction cup; 12mm; M5-AG; Shore hardness: 55; 0.6cm3; FSG, Mounting: M5-AG, Suction cup material: silicone Si, Type of pneumatic accessories: suction cup, Cable external diameter: 2mm, Curve radius (min) (convex): 12.5mm, Size: 12mm, Volume: 0.6cm3, Suction force @-600mbar: 1.18N, Pull-off force: 3.5N, Number of folds: 2.5, Shore hardness: 55, Manufacturer series: FSG.