Produkte > SCHMALZ > FSG-20-SI-55-M5-AG
FSG-20-SI-55-M5-AG
FSG-20-SI-55-M5-AG SCHMALZ
SMZ.10.01.06.00043.PDF
Hersteller: SCHMALZ
Category: Vacuum Products
Description: Suction cup; 20mm; M5-AG; Shore hardness: 55; 2.298cm3; FSG
Mounting: M5-AG
Suction cup material: silicone Si
Type of pneumatic accessories: suction cup
Cable external diameter: 2mm
Curve radius (min) (convex): 30mm
Size: 20mm
Volume: 2.298cm3
Suction force @-600mbar: 5.2N
Pull-off force: 12.1N
Number of folds: 2.5
Shore hardness: 55
Manufacturer series: FSG
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSG-20-SI-55-M5-AG SCHMALZ
Category: Vacuum Products, Description: Suction cup; 20mm; M5-AG; Shore hardness: 55; 2.298cm3; FSG, Mounting: M5-AG, Suction cup material: silicone Si, Type of pneumatic accessories: suction cup, Cable external diameter: 2mm, Curve radius (min) (convex): 30mm, Size: 20mm, Volume: 2.298cm3, Suction force @-600mbar: 5.2N, Pull-off force: 12.1N, Number of folds: 2.5, Shore hardness: 55, Manufacturer series: FSG.