Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP036-DHAN3
FSP036-DHAN3
FSP036-DHAN3 FSP Technology Inc.
FSP036-DHAN3_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.33" L x 1.97" W x 1.26" H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 12V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: 88.30%
Current - Output (Max): 3A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW
Part Status: Active
Power (Watts): 36 W
Standard Number: 60950-1; 62368-1
auf Bestellung 126 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP036-DHAN3 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.33" L x 1.97" W x 1.26" H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm), Voltage - Output: 12V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV, Form: Desktop (Class I), Efficiency: 88.30%, Current - Output (Max): 3A, Input Connector: IEC 320-C14, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 500mW, Part Status: Active, Power (Watts): 36 W, Standard Number: 60950-1; 62368-1.