Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP060M-DAC3
FSP060M-DAC3
FSP060M-DAC3 FSP Technology Inc.
FSP060M-DAC3_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC DC, 24V, 60W MEDICAL ADAPTER,
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.08" L x 2.31" W x 1.24" H (129.1mm x 58.6mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 24V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Form: Desktop (Class II)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 2.5A
Input Connector: IEC 320-C8
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 210mW
Power (Watts): 60 W
Standard Number: 60601-1; 62368-1
auf Bestellung 124 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP060M-DAC3 FSP Technology Inc.
Description: AC DC, 24V, 60W MEDICAL ADAPTER,, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.08" L x 2.31" W x 1.24" H (129.1mm x 58.6mm x 31.5mm), Voltage - Output: 24V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CE, cURus, TUV, Form: Desktop (Class II), Efficiency: Level VI, Current - Output (Max): 2.5A, Input Connector: IEC 320-C8, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 210mW, Power (Watts): 60 W, Standard Number: 60601-1; 62368-1.