Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP065-DACM1
FSP065-DACM1
FSP065-DACM1 FSP Technology Inc.
FSP065-DACM1_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.08" L x 2.01" W x 1.22" H (129.0mm x 51.0mm x 30.9mm)
Voltage - Output: 24V
Polarization: Positive Center
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: Medical
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Form: Desktop (Class II)
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 2.71A
Input Connector: IEC 320-C8
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 210mW
Part Status: Active
Power (Watts): 65 W
Standard Number: 60601-1
auf Bestellung 94 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP065-DACM1 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.08" L x 2.01" W x 1.22" H (129.0mm x 51.0mm x 30.9mm), Voltage - Output: 24V, Polarization: Positive Center, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: Medical, Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CE, cURus, TUV, Form: Desktop (Class II), Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 2.71A, Input Connector: IEC 320-C8, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 210mW, Part Status: Active, Power (Watts): 65 W, Standard Number: 60601-1.