FSP065M-DGA
FSP065M-DGA FSP Technology Inc.
FSP065M-DGA_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.08" L x 2.29" W x 1.24" H (129.1mm x 58.1mm x 31.5mm)
Voltage - Output: 15V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 47.2" (1.20m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: Medical
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 4.33A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 210mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 65 W
Standard Number: 60601-1
auf Bestellung 98 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP065M-DGA FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.08" L x 2.29" W x 1.24" H (129.1mm x 58.1mm x 31.5mm), Voltage - Output: 15V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 47.2" (1.20m), Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: Medical, Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CE, cULus, FCC, TUV, VCCI, Form: Desktop (Class I), Efficiency: Level VI, Current - Output (Max): 4.33A, Input Connector: IEC 320-C14, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 210mW (Max), Part Status: Active, Power (Watts): 65 W, Standard Number: 60601-1.