Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP080-P24-A54
FSP080-P24-A54
FSP080-P24-A54 FSP Technology Inc.
FSP080-P24-A54_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 54V 80W
Power (Watts): 80W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 54V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 1.48 A
auf Bestellung 64 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP080-P24-A54 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 54V 80W, Power (Watts): 80W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 54V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 1.48 A.