FSP090M-RAA
FSP090M-RAA FSP Technology Inc.
FSP090M-RAA_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.71" L x 2.77" W x 1.12" H (145.0mm x 70.2mm x 28.4mm)
Voltage - Output: 24V
Output Connector: Power DIN, 4 Pin
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: Medical
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 3.75A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 210mW (Max)
Power (Watts): 90 W
Standard Number: 60601-1
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP090M-RAA FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.71" L x 2.77" W x 1.12" H (145.0mm x 70.2mm x 28.4mm), Voltage - Output: 24V, Output Connector: Power DIN, 4 Pin, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: Medical, Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CE, cULus, FCC, TUV, VCCI, Form: Desktop (Class I), Efficiency: Level VI, Current - Output (Max): 3.75A, Input Connector: IEC 320-C14, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 210mW (Max), Power (Watts): 90 W, Standard Number: 60601-1.