Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP100-P36J-A24
FSP100-P36J-A24
FSP100-P36J-A24 FSP Technology Inc.
FSP100-P36J-A24_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 103W
Power (Watts): 103W
Features: Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.10" L x 2.44" W x 0.86" H (155.0mm x 62.0mm x 21.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: cCSAus, CE
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 4.3 A
auf Bestellung 131 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP100-P36J-A24 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 103W, Power (Watts): 103W, Features: Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 6.10" L x 2.44" W x 0.86" H (155.0mm x 62.0mm x 21.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: cCSAus, CE, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 4.3 A.