Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP120-ABBU3
FSP120-ABBU3
FSP120-ABBU3 FSP Technology Inc.
FSP120-ABBU3_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.86" L x 2.54" W x 0.89" H (98.0mm x 64.5mm x 22.5mm)
Voltage - Output: 19V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D.
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max): 6.32A
Input Connector: IEC 320-C6
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Standard Number: 60950-1; 62368-1
auf Bestellung 117 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP120-ABBU3 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.86" L x 2.54" W x 0.89" H (98.0mm x 64.5mm x 22.5mm), Voltage - Output: 19V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D., Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV, Form: Desktop (Class I), Efficiency: Level VI, CoC Tier 2, Current - Output (Max): 6.32A, Input Connector: IEC 320-C6, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 500mW, Part Status: Active, Power (Watts): 120 W, Standard Number: 60950-1; 62368-1.