Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP120-AFAN3
FSP120-AFAN3
FSP120-AFAN3 FSP Technology Inc.
FSP120-AFAN3_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 120W
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.96" L x 2.98" W x 1.00" H (151.3mm x 75.6mm x 25.4mm)
Voltage - Output: 48V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Power DIN, 4 Pin
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max): 2.5A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Standard Number: 60950-1; 62368-1
auf Bestellung 93 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP120-AFAN3 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 120W, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.96" L x 2.98" W x 1.00" H (151.3mm x 75.6mm x 25.4mm), Voltage - Output: 48V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Power DIN, 4 Pin, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI, Form: Desktop (Class I), Efficiency: Level VI, CoC Tier 2, Current - Output (Max): 2.5A, Input Connector: IEC 320-C14, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 500mW (Max), Part Status: Active, Power (Watts): 120 W, Standard Number: 60950-1; 62368-1.